Przejdź do treści Wyszukiwarka

Wyszukiwarka obiektów

Zgłoś swój obiekt

Efekty projektu

Podsumowanie edycji projektu

W 2021 roku pilotażowy projekt Certyfikacji Podmiotów Turystycznych skierowany był do przedsiębiorców, organizatorów turystyki oraz organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych w programie Polski Bon Turystyczny. Zgłosiło się do niego ponad 2,5 tysiąca podmiotów, a przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej odwiedzili blisko 500 miejscowości w 16 województwach, aby podczas wizyt monitoringowych dokonać weryfikacji podmiotów i stosowanych przez nie dobrych praktyk. W efekcie Certyfikatem Dobrych Praktyk wyróżnionych zostało 1548 liderów odpowiedzialnej i dostosowanej do potrzeb rodzinnego wypoczynku krajowej turystyki. Znaleźli się wśród nich zarówno właściciele kwater prywatnych i apartamentów, jak i gestorzy willi i obiektów agroturystycznych, a także hoteli, ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych, domków i siedlisk, sanatoriów, ośrodków szkoleniowych oraz organizatorzy turystyki i biura podróży.

Certyfikat Dobrych Praktyk POT (CDP) realizowany w 2022 i 2023 roku to kontynuacja pierwszej edycji projektu Certyfikacja Podmiotów Turystycznych (CPT), do którego włączone zostały programy Obiekt Bezpieczny Higieniczne oraz Bezpieczny Obiekt MICE. Projekt wspiera ambicje przedsiębiorców do tworzenia
bezpiecznej i zrównoważonej oferty turystycznej oraz ich wysiłek w promowaniu dziedzictwa naturalnego i kulturowego, a także ich wkład w rozwój sektora turystyki zdrowotnej, turystyki bez barier oraz turystyki biznesowej.

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT.

Edycja 2022

Edycja 2021